Raporti i OKB-së: Është koha t’i marrim seriozisht shkaqet e pandemisë

27/07/2020 9:41 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint • 75% e sëmundjeve infektive të reja janë zoonotike. • Po ashtu edhe 60% e sëmundjeve të njohura infektive. • 100 miliardë dollarë janë humbur nga sëmundjet zoonotike në dy dekadat e fundit – pa llogaritur COVID-19.   Më shumë se gjysmë milion vdekje. Pothuajse 12 milionë infeksione. Dhe këto janë vetëm shifrat e konfirmuara. Plus, rreth 9 trilionë dollarë të shpenzuara në stimul ekonomik nga qeveritë e botës, shkruan Forumi Ekonomik Global. E gjithë kjo në pak më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of