Raporti Vjetor i BQK: Në 2017 u rrit kreditimi nga sistemi bankar me 11.5%; Kreditë e këqija, me rënie

25/06/2018 8:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Qendrore e Kosovës (BQK) ka publikuar Raportin Vjetor për vitin 2017, i cili paraqet një pasqyrë të zhvillimeve ekonomike dhe financiare, si dhe të aktivitetit të BQK-së gjatë këtij viti. Raporti fillimisht ofron një përmbledhje të zhvillimeve kryesore ekonomike dhe financiare në ekonominë e Eurozonës dhe të Europës Juglindore, për të vazhduar me zhvillimet në ekonominë e Kosovës. Rritja ekonomike në Kosovë në vitin 2017 vlerësohet të ketë qenë 3.7%, kurse, për vitin 2018 parashikimet e BQK-së tregojnë se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of