rAsgje e rrezikuar, asgje e fituarr

30/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRreziku i karrieres Kjo moto duket e thjeshtë, deri sa të filloni ta aplikoni. Por, nga frika se mos bëni lëvizjen e gabuar dhe shqetësimi se mund të dukeni qesharakë mund t’ju pengojë të provoni për një karrierë më të mirë. Sigurisht, rrezikimi i karrierës nuk është i thjeshtë për t’u bërë. Ndërsa nuk ka një rrugë magjike për të parashikuar se çfarë mund të ndodhë me saktësi, disa vlerësime të ndershme paraprake mund t’ju ndihmojnë të merrni vendimin, duke […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of