rBetejatr per tunelin e Kerrabes

06/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintParalelisht me procesin e tenderimit po zhvillohen dy rbetejar, shpallja e fituesit dhe gjetja e financuesit per rrugen Tirane-Elbasan. Ne loje jane rreth 350 milione dollare Kush do ta fitojë tenderinr Kompanitë italiane, meqë studimin e kanë bërë vetë ato, “Bechtel”, si partner amerikan i qeverisë, apo austriakët e “Strabag”, të cilët për vite tentojnë të jenë pjesë konkrete e tregut, duke ofruar mundësi të ndryshme bashkëpunimi. Kjo është njëra pjesë e diskutimit që mundon qeverinë, kryetari i së cilës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of