Reagimi i Ministrisë së Financave: Mbështetje subjekteve me qëllim zbatimin vullnetar

28/06/2021 12:42 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint“Në kuadër të reformës madhore të fiskalizimit, e cila si çdo reformë tjetër ka nevojë për një periudhë testimi, Ministria e Financave dhe Ekonomisë dhe Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve janë të angazhuar që të zhvillojmë procesin me të gjitha palët e interesuara, përfshirë këtu kontabilistët, bankat, operatorët ekonomikë, etj, për të zgjidhur çdo problematikë të identifikuar. Jemi të angazhuar të zhvillojmë sistemin në një mënyrë që të jetë sa më i lehtë për t’u përdorur dhe të jetë sa më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of