“Reduktimi i tatimfitimit i paqartë”

31/01/2018 6:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintFlet Grigor Joti, aksioneri kryesor i “”Investment Joti – Infosoft Group”sh.p.k”   Reduktimi nga 15% në 5% për tatimfitimin tek prodhimi i software ka efekte pozitive, por nuk është gjithëpërfshirëse për të nxitur sektorin vendas drejt rritjes. Grigor Joti, aksioneri kryesor i “Investment Joti – Infosoft Group”, një nga kompanitë kryesore në treg, tha për “Monitor” se nisma e qeverisë nuk është e qartë dhe se vetëm pas akteve nënligjore do të shihet mënyra e zbatimit. Gjithsesi, askush sot nuk […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of