Reforma në Drejtësi, Cutillo: Në rrugën e duhur, edhe sipërmarrja e huaj do të shohë ndryshim

02/04/2018 8:06 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShoqata e Industrialistëve Italianë në Shqipëri, gjatë aktivitetit për Reformën në Drejtësi si element thelbësor për investimet e huaja, shqyrtoi problematikat e investitorëve në Shqipëri. Në formën e një aktiviteti konsultimi kishte për qëllim t’i adresonte qeverisë çështje e sugjerime mbi drejtësinë në vend. Aktiviteti ngriti pyetje si: A do t’ia dalë reforma në drejtësi të rrisë besimin te shteti shqiptar dhe tek institucionet e tij? A do të sjellë reforma ndihmë në rrugën e konsolidimit të rritjes ekonomike dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of