Reformat ekonomike, plani déjà vu i qeverisë

26/11/2018 11:37 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPlani i Reformave Ekonomike 2019-2021 duket të jetë një copy-paste i atij në fuqi, me ndryshime shumë të vogla. Qeveria ka vendosur në vend të parë energjinë, duke e nisur me masën e parë, që lidhet me liberalizimin e tregut duke “rrëzuar” nga froni ngritjen e kadastrës fiskale, që tani ka hyrë në rrugën e zbatimit dhe renditet e gjashta ndër 15 masat reformuese kyçe. Në transport, hekurudha Durrës-TIA-Tiranë renditet e treta për t’u ndjekur nga problemet me fragmentarizmin e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of