Regjistri i llogarive bankare / Ligji hyn në fuqi në fund të janarit, kush do të ketë akses

18/01/2021 8:12 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintLigji i ri për regjistrin e llogarive bankare është botuar të mërkurën në Fletoren Zyrtare dhe do të hyjë në fuqi në fund të janarit. Ligji ka si qëllim krijimin, për herë të parë, të një regjistri qendror të llogarive bankare dhe kasetave të sigurisë në Republikën e Shqipërisë. Sipas ligjit, regjistri do të krijohet nga Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit (AKSHI) dhe do të administrohet nga Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve. Informacioni i ruajtur në regjistër do të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of