rElektricitetir eshte ne ajer

15/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Me më shumë se 30 makina dhe kamionë që po ekspozohen në Panairin e Makinave në Detroit, konsumatorët amerikanë do të gjykojnë se nëse prodhuesit e makinave do ta marrin apo jo mesazhin mbi atë çfarë ata dëshirojnë dhe kanë nevojë. “Industria e makinave është duke u rimëkëmbur me forcë nga një ekonomi e vështirë”, thotë Paul Taylor, shef i ekonomisë i Shoqatës Kombëtare të Tregtarëve të Automjeteve. “Shitjet e makinave janë duke luajtur rol kyç në rimëkëmbjen ekonomike”. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of