Remitancat arritën vlerën në 359.9 milionë euro

09/10/2017 1:31 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintBanka Qendrore e Kosovës (BQK) ka njoftuar, se Remitencat e pranuara në Kosovë, që njëherësh paraqesin edhe kategorinë më të madhe në kuadër të llogarisë së të ardhurave dytësore, arritën vlerën prej 359.9 milionë eurosj, që është një rritje vjetore prej 11.8%. “Remitancat që pranohen në Kosovë vijnë kryesisht nga Gjermania dhe Zvicra, vende këto nga të cilat përkatësisht dërgohen 39.2% dhe 22.6% të gjithsej remitancave të pranuara në Kosovë. Një pjesë e konsiderueshme e remitancave është pranuar edhe nga […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of