Renault Clio

11/02/2013 3:13 PM 0 komente

Clio fut të katërtin Më sportiv se modeli paraardhës, multimedial në maksimum dhe i pajisur me një motor të ri me 3 cilindra turbo benzine dhe kambio me dopio friksion. Gjenerata e katërt e Clio mbërrin në vjeshtë Fakti që janë shitur më se 11,5 milion ekzemplarë në 22 vite karrierë, tregon më së miri rëndësinë që ka Clio për Renault. Gjenerata e katërt e këtij modeli është vepër e stafit të designer-ave të drejtuar nga Laurens van der Acker: […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of