Rendesia e fjaleve kyce ne nje rezyme

16/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Vite më parë, kur rezymetë u dërgoheshin punëdhënësve me postë, punëkërkuesit u jepnin rëndësi cilësisë së lartë e të veçantë të letrës, apo formatimit profesional, si mundësi që të mund të tërhiqnin vëmendjen e punëdhënësit. Në këto kohë, gjërat janë shumë më ndryshe. Së pari, është e rrallë që punëmarrësit të pranojnë rezyme. Metodat përtace të dërgimit të e-mail-eve janë tashmë të vjetruara. Së dyti, dhe shumë më e rëndësishme, nuk duhet shpresuar më që t’u gjuajë punëmarrësi, tashmë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of