Rënia e dollarit nga froni

27/01/2020 2:24 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërpjekjet për të gjetur një alternativë ndaj dollarit. Kina, Rusia dhe shtete të tjera nuk duan të mbështeten në financat e larta amerikane   Më 15 janar, Amerika dhe Kina nënshkruan fazën e parë të një marrëveshjeje tregtare që do të qetësojë disi situatën ndërmjet tyre. Kina ra dakord të blejë një shtesë me vlerë prej 200 miliardë dollarësh, të produkteve amerikane gjatë një periudhe dyvjeçare. Një situatë e tillë, ndoshta të krijon idenë se paqja po vendoset sërish në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of