Renia e lekut, a eshte shqetesueser!

15/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga O.Liperi Aktoret e tregut pohojne se Banka e Shqiperise ka nderhyre ne treg ne fund te javes se kaluar, duke frenuar keshtu zhvleresimin e lekut, pavaresisht se kerkesa per valute ka vazhduar qe te jete e larte. Frika psikologjike dhe pritshmerite per nje kurs te qendrueshem  Euro po arrin ne nivelet me larta te viteve te fundit, ndersa leku ka humbur vazhdimisht pike ndaj monedhes se perbashket, nje situate qe duket se e ka zanafillen ne ndryshimet e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of