rEthetr e bilanceve te reja

06/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Ersuin Shehu Këshilli Kombëtar i Kontabilitetit (KKK) i ka paraqitur Ministrisë së Financave propozimin për kriteret të cilat do të përcaktojnë bizneset, që duhet të zbatojnë standardet ndërkombëtare të Raportimit Financiar (SNRF) që nga 1 janari i vitit të ardhshëm. Dy do të jenë kriteret bazë: të ardhurat e njësisë ekonomike të kalojnë vlerën 1.25 miliard lekë dhe numri i punonjësve të jetë më i madh se 100. Ato ndërmarrje që i përmbushin njëkohësisht këto kritere duhet të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of