Reuters: Monedhat e pjesës më të madhe të vendeve të EQL-së do të jenë në nivele të forta kundrejt euros

16/09/2019 8:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMonedhat kryesore të shteteve të Europës Qendrore do të forcohen kundrejt euros gjatë 12 muajve të ardhshëm, por kjo do të varet kryesisht nga qëndrueshmëria e tregjeve globale dhe shpërndarja e lehtësimit të pritshëm monetar në Eurozonë dhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, zbuloi një sondazh i ri i kryer nga Reuters. Korona çeke, zloti polak dhe forinta hungareze të gjitha u dobësuan në gusht, duke humbur nga 0.9-2.0% të vlerës së tyre ndaj euros, si pasojë e frikës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of