Revolucioni i ardhshëm i biznesit

18/11/2019 12:00 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Shkollat amerikane të Biznesit po ndryshojnë tërësisht sistemin e Masterave të Administrim-Biznesit. Gjithçka është vetëm çështje kohe   Në një vizitë në Nju Jork në tetor, Marc Benioff, CEO-ja i Salesforce, e krahasoi Facebook-un me cigaret dhe mbështeti një rritje të taksës së korporatave, para këto që do të shkonin për të trajtuar nivelin e lartë të të pastrehëve në San Francisko, shkruan The Economist. Mesa duket, z. Benioff nuk u ndal vetëm në kritikat ndaj gjigantit të teknologjisë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of