Revolucioni i takses se sheshte

10/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Christopher Watts* Kalimi i Shqiperise ne taksen e sheshte per te ardhurat personale dhe fitimin e korporatave mund te sinjalizoje nje revolucion ne politiken e taksave te vendit, – por eshte vetem nje nga te fundit ne nje sere levizjesh te ngjashme ne rajonin e Europes Qendrore dhe Lindore, duke perfshire fqinjet e Malit te Zi dhe Maqedonise. Taksa e sheshte karakterizohet nga nje perqindje e fiksuar, pavaresisht nga shuma qe do te taksohet (zakonisht, mbi nje prag […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of