Revolucioni i vërtetë në Wall Street

22/02/2021 10:49 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Teknologjia e lartë takon financat e larta   Ngjarjet në Wall Street janë bërë aq të çuditshme saqë thuhet se Netflix po planifikon një shfaqje për t’i përjetësuar ato, shkruan The Economist. Por cili duhet të jetë komploti? Bëhet fjalë për një lëvizje anti-establishmenti që shkakton kaos në financat e larta, ashtu siç ka bërë në politikë. Një tjetër histori është mënyra sesi aksionet e paqëndrueshme, tregtarët e pasigurt online dhe tërheqjet e parave në firmat e brokerimit, sinjalizojnë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of