Rexhep Tajip Erdogan përballet me faktet ekonomike

07/12/2020 12:48 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Në një pozitë delikate. Presidenti i Turqisë do ta ndiejë mungesën e mikut të tij në Shtëpinë e Bardhë   Çfarë efekti mund të ketë një mosmarrëveshje familjare? Vetëm disa javë më parë, lira turke kishte rënë në nivelet më të ulëta, ndërkohë që Banka Qendrore qëndronte duarkryq, investitorët e huaj braktisnin aksionet turke dhe ministri i Financave, Berat Albayrak, argumentonte se kurset e këmbimit nuk kishin rëndësi. Sot, monedha e ka rimarrë veten, tregu i aksioneve po rritet dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of