Rezistenca e tregut të pensioneve private

29/03/2021 10:31 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRritja e kursimeve dhe përmasat e vogla e mbrojtën tregun e pensioneve private nga kriza në 2020-n   Ersuin Shehu   Tregu i pensioneve private u ndikua më pak nga kriza e pandemisë vitin e kaluar, të paktën po ta krahasojmë me tregun paralel të fondeve të investimit. Asetet neto të fondeve të pensioneve u rritën vitin e kaluar me 23.8%, ndërsa numri i përgjithshëm i anëtarëve, me 9.8%. Vijimësia e rritjes në tregun e fondeve të pensioneve private mund […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of