Rezultatet e kontrollit / 41% e aksit rrugor kombëtar, në gjendje shumë të keqe

26/08/2019 8:01 AM 0 komente

Mbi 558 kilometra ose 41% e rrugëve kombëtare në vend janë në gjendje shumë të keqe. Rezultatet u zbuluan vitin e kaluar, në një inspektim të rrjetit kombëtar rrugor, që u mbikëqyr nga Banka Botërore. Në kontroll u përfshinë 1 mijë e 347 kilometra rrugë kombëtare, prej të cilave rezultuan në gjendje të keqe 558 kilometra dhe 789 kilometra në gjendje të mirë, në përputhje me standardet europiane, sipas të dhënave zyrtare nga Autoriteti Rrugor Shqiptar. Më i dëmtuar paraqitet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of