Riciklimi në autostradën plastike

12/11/2018 12:03 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintProdhuesit e rrugëve përdorin plastikën e ricikluar për sipërfaqe më të forta   Nga e gjithë plastika e prodhuar që nga viti 1950, më pak se 10% e saj është ricikluar. Shumica dërrmuese përfundon në landfille. Një pjesë tjetër e madhe e saj përfundon në lumenj dhe më pas derdhet në det. Fatkeqësisht problemi i mbeturinave plastike përkeqësohet gjithnjë e më shumë. Vetëm gjatë këtij viti që po lëmë pas priten të grumbullohen rreth 380 milionë tonë mbetje plastike. Kjo […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of