Rifillojnë monitorimet e koncesionarëve të HEC-eve dhe minierave

15/06/2020 9:03 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPas tre muajsh Prej rreth tre muajsh, monitorimi në terren i koncesioneve të hidrocentraleve dhe subjekteve minerare që janë në shfrytëzim të lejeve aktive, ishte ndërprerë për shkak të koronavirusit. Së fundmi, Agjencia Kombëtare e Burimeve të Natyrës njoftoi se do të nisë daljen në terren për të dyja kategoritë, ku të paktën për pjesën e minierave do të ketë fokus në Tiranë dhe Durrës e më pas do të vijohet me pjesën tjetër të vendit. “Pas ndërprerjes së përkohshme […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of