Rihapet ankandi për 2 miliardë lekë obligacione

14/10/2019 12:38 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintMinistria e Financave dhe Ekonomisë ka rihapur ankandet për bono thesari dhe obligacione. Ditën e mërkurë, datë 16 tetor 2019 hapen ofertat për ankandin e obligacioneve për emetim 2.000.000.000 lekë që do të shlyhet dy ditë më vonë me 18.10.2019. Ky ankand ka datë maturimi 27.02.2022 dhe është me shumë çmime (Multiple Price), kuponi 2,30%. ndërsa pagesat e kuponëve do të kryhen më datë 27 Shkurt dhe 27 Gusht 2020. Individët pjesëmarrës në ankand duhet të kryejnë të gjitha veprimet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of