Rikthehet optimizmi, por…

09/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNga Ornela Liperi Ekonomia pritet te pershpejtoje ritmet e rritjes gjate vitit 2011. Por ky zgjerim mund te kufizohet nga pritshmerite inflacioniste dhe kriza e likuiditetit te bizneseve Pritshmëritë pozitive -rikthim i bizneseve drejt investimeve -përshpejtim i ritmeve të rritjes së kreditimit dhe ulje e interesave -lek relativisht i qëndrueshëm -interes i shtuar i investitorëve të huaj drejt tregjeve në zhvillim dhe i nxitur nga fakti që Shqipëria ka qenë ndër të paktat vende me rritje pozitive në kohën e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of