Rikthim te ndërtimi

16/10/2017 12:59 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintSektori i ndërtimit kontribuoi me 45% të rritjes ekonomike në gjysmën e parë të vitit 2017, duke rikthyer timonin e modelit ekonomik drejt tij. Bizneset e mëdha nga tregtia dhe industria, të zhgënjyer nga mungesa e alternativave për investime, po orientojnë fondet e lira në sektorin e ndërtimit. Ekspertët e bankave lajmërojnë për rrezik në sektorin e ndërtesave komerciale dhe atyre të luksit, teksa analistët e ekonomisë hedhin alarmin se, kursimet e shqiptarëve duhet të orientohen drejt sektorëve me produktivitet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of