Rikuperon dollari amerikan

01/06/2017 9:09 AM 0 komente

Dollari amerikan e nisi mëngjesin e ditës së sotme në nivele të larta.

Ai avancoi me 0.4 për qind kundrejt jenit dhe u këmbye me 110.06 dollarë amerikanë për jen.

Indeksi i dollarit që e krahason atë me gjashtë prej monedhave më të rëndësishme të grupit, ishte në nivelin 97.003 .DXY, duke lënë pas nivelin e ulët që shënoi një ditë më parë.

Monedha euro ra ishte në nivele të qëndrueshme gjatë ditës së sotme. Ajo u këmbye me 1.12405 euro për dollarë amerikanë.

Sterlina ta me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.2877 sterlina për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of