Rikuperon dollari, bie euro

02/04/2021 3:34 PM 0 komente

Dollari amerikan fitoi pikë mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt euros dhe u këmbye me 1.1777 dollarë amerikanë për euro, njëkohësisht edhe niveli i tij më i lartë në 5 muajt e fundit.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndësishëm të grupit ishte në nivelin prej 92.862 .DXY, duke shënuar kështu javën e tretë të rritjeve të njëpasnjëshme.

Kundrejt frangës zviceriane ai u këmbye me 0.9417 dollarë amerikanë për franga zviceriane, pasi shënoi një humbje prej 0.2 për qind gjatë një dite më parë.

Paundi britanik u këmbye me 1.3843 dollarë amerikanë.

Dollari australian avancoi kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 0.7629 dollarë australianë për dollarë amerikanë, duke lënë pas kështu nivelin e ulët të tre muajve të fundit që shënoi gjatë sesionit të kaluar.

Dollari i Zelandës së Re u këmbye me 0.7034 dollarë amerikanë.

Ndërsa jeni ra me 0.1 për qind kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 110.60 jen për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of