Rikuperon euroja kundrejt dollarit

21/02/2020 8:32 AM 0 komente

Monedha e përbashkët, euro, fitoi pikë mëngjesin e kësaj të premteje kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 1.0790 euro për dollarë amerikanë.

Indeksi i dollarit amerikan që e krahason atë me gjashtë prej homologëve më të rëndëishëm të grupit ishte në nivelin prej 99.910 .DXY. Gjatë kësaj jave që lamë pas, ky indeks shënoi një rritje me 0.8 për qind.

Dollari amerikan u këmbye me 112.02 jen.

Yuani kinez ishte në nivele të qëndrushme kundrejt dollarit amerikan dhe u këmbye me 7.0469 yuan për dollarë amerikanë.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of