Rimëkëmbja e radios

04/02/2019 11:34 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintDrejtuesit dhe pasagjerët e automjeteve kanë mbetur “shpresa” e vetme për të dëgjuar radio, sidomos në periudhën e verës, kur udhëtohet më shumë. Radio është një nga mjetet e komunikimit që po vuan zhvillimin e teknologjisë së informacionit, teksa interneti, smartphone dhe aplikacionet e muzikës po e kthejnë gradualisht atë në një relike. Në Qendrën Kombëtare të Regjistrimit rezulton që një pjesë e madhe e radiove janë pezulluar, janë në likuidim e sipër apo me probleme me përmbarimin, për shkak […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of