Rimëkëmbja, peng i një Ligji që nuk u votua kurrë

16/11/2020 12:37 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Projektligji për Rimëkëmbje Ekonomike të Kosovës nuk po arrin assesi të marrë votat e deputetëve të Kuvendit. Miratimi i tij në lexim të parë është bërë në muajin korrik, kurse nga atëherë e deri më tani nuk është votuar në lexim të dytë. Me anë të këtij Projektligji, parashihet zbatimi i Pakos në vlerë prej 365 milionë eurosh dhe tërheqja e 10 përqindëshit nga Trusti   Nga Prishtina, Fatos Shala Me qëllim që të ndihmonte bizneset e Kosovës, që […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of