Rimodelimi i industrisë së veshjeve 

15/06/2020 9:28 AM 0 komente

Prodhuesit shqiptarë të veshjeve kanë përshtatur linjat e tyre sipas kërkesave të reja të imponuara nga partnerët ndërkombëtarë, për shkak të situatës së koronavirusit. Elementet shtesë janë rezistenca e veshjeve ndaj dezinfektuesve dhe detergjentëve të fortë dhe mosdepërtimi i lagështirës. Sa u takon shitjeve, njësitë e tregtimit raportojnë se në karantinë, shqiptarët zgjodhën që të plotësonin gardërobën e tyre me pizhame e të linjta, duke eliminuar blerjet në kategori të tjera. Kthimi në normalitet nuk është shoqëruar me rigjallërim në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of