Rindërtimi dhe shmangia e abuzimit post-tërmet

23/12/2019 10:55 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria gjendet përpara një prej emergjencave më të mëdha kombëtare të dekadave të fundit. Tërmeti shkatërrues i 26 nëntorit ka prekur rëndë Durrësin, një prej motorëve kryesorë të ekonomisë në vend, sidomos për turizmin, ka goditur Tiranën dhe pothuajse ka shkatërruar qytete më të vogla si Thumanën, Shijakun, apo më pak edhe Vorën. Të dhënat e deritanishme flasin për më shumë se 2500 objekte të pabanueshme, ndërsa janë prishur rreth 500. Fatura financiare është ende e paqartë, por ajo vlerësohet […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of