Rindërtimi pas tërmetit

13/07/2020 12:01 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintQeveria akordon 39 milionë euro, si do të përdoren në Durrës, Tiranë, Lezhë, Krujë dhe Kavajë Këshilli i Ministrave ka vendosur përdorimin e fondit prej rreth 4.8 miliardë lekësh (39 milionë euro), të miratuar në buxhetin e vitit 2020, për rindërtimin pas tërmetit në bashkitë që u dëmtuan rëndë nga goditja e 26 nëntorit. 67% e këtij fondi shkon për Bashkinë e Durrësit, e cila shënoi dhe dëmet më të mëdha nga tërmeti me pasoja shkatërruese. Ky fond, sipas vendimit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of