Ringjallja boterore e makinave shperblen gjermanet dhe amerikanet

07/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint  Viti 2010 u dallua për rimëkëmbjen e jashtëzakonshme të sektorit të automjeteve, që për prodhuesit u përkthye në përfitime rekord. Në vazhdimësi, të dhënat e tremujorit të parë të 2011-s tregojnë se rekordi do të vazhdojë. Natyrisht do të jetë një vit i mbarë për prodhuesit gjermanë (për të gjithë), për ata amerikanë (“Ford” dhe GM), por edhe pse në mënyrë të përshkallëzuar, edhe për prodhuesit francezë (kryeson “Renault”). Po për “Fiat-Chrysler”r Viti 2011 do të jetë më i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of