Ringjallja e 2010-s

20/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintRitme te kenaqshme te rritjes se depozitave, teksa fitimet i rikthehen niveleve te larta. Por kredia vijon te jete e ulet. Pak agresivitet dhe ne drejtim te zgjerimit Nga Ornela Liperi Bankat duket se po lënë pas krahëve kohën e vështirë të fundit të 2008-s dhe gjithë 2009-s. Ishte kjo periudhë kur kriza ekonomike çoi në ngadalësim të rritjes së aktiveve, rënie të depozitave dhe i stepi bankat për të dhënë kredi, të trembur dhe nga rritja e shpejtë e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of