Ringritja e turizmit

28/06/2021 12:57 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Turizmi duket se po i rikthehet gradualisht normalitetit. Rezervimet janë më mirë se pritshmëria, por arritja e nivelit të 2019-s shihet e pamundur. Polakët dhe çekët kanë shtuar frekuencën e charterave dhe kontratat tani kanë kaluar me garanci. Nordikët, pavarësisht lehtësimit të masave, nuk pritet të vijnë edhe këtë vit. Gjermanët dhe zviceranët po vijnë individualisht, kurse për herë të parë rusët dhe serbët janë organizuar dhe do të pushojnë nga Durrësi në Sarandë. Përtej grupeve që po shtohen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of