Ringritja pas krizës

14/06/2021 12:43 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërfundon efekti “i izolimit” në rritjen e lartë të konsumit për produktet kryesore të shportës. Importet e vajit dhe drithërave ulen për 4-mujorin e 2021 në raport me 2020. Kompanitë raportojnë shitje të larta të pijeve alkoolike. Fabrikat e këpucëve janë në vështirësi për lëndën e parë. Prodhuesit e çimentos ndjekin ndërtimin. Rritja e kërkesës në tregun e brendshëm pas karantinës është 25%   Dorina Azo Pas karantinës së vitit të kaluar dhe pasojave që solli pandemia në konsum dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of