Riparimi i përçarjes transatlantike do të jetë i ndërlikuar

08/02/2021 11:44 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintPërpjekjet për ribashkim. Donald Trump ka shkaktuar shumë ndarje   Dy vjet më parë, në Konferencën e Sigurisë së Mynihut, një konferencë vjetore për gjeopolitikën, zëvendës presidenti Mike Pence mbajti një fjalim thumbues para audiencës kryesisht europiane, plot qortime dhe retorikë të stilit America First. Në të njëjtën skenë, disa orë më vonë, Joe Biden ofroi një të ardhme më të ndritur. “Edhe kjo do të kalojë. Ne do të kthehemi”, tha ai. Zgjedhjet në nëntor dukej se përmbushën profecinë e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of