Rivalët në pasqyrë

13/04/2020 11:43 AM 0 komente

Kompania e Shtutgartit dhe Mynihut janë duke luftuar gjithmonë kokë më kokë. Në Sallonin e Frankfurtit rreshtuan në mënyrë simetrike dy modele të së ardhmes dhe dy Suv-coupé rivale për në treg   Tani ata e dinë që janë së bashku në nisma të ndryshme: në shpërndarjen e makinave, me ShareNow, në konsorciumin Ionity në Here (harta dixhitale) dhe së fundmi, edhe për zhvillimin e përbashkët të sistemeve të inteligjencës artificiale dhe drejtimit autonom. Por, në planin komercial, BMW dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of