Rivalitet ne reklamim (!)

05/05/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Elona Gusmari Ligji i ri per “Mbrojtjen e konsumatoreve” lejon reklamat krahasuese direkte. Sa interesante shihet ky lloj publiciteti nga agjencite publicitare. A do te perdoret ai nga kompanite vendase Nje spot publicitar i Pepsit ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes tregon se si nje djale i vogel afrohet per te blere tek nje frigorifer me monedha. Hedh monedhat dhe nxjerr dy shishe Coca-Cola. Ne momentin qe krijohet pershtypja se ai do i konsumoje ato, djali i vendos […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of