Rivihen në punë 95% të puseve / Bankers Petroleum drejt rikthimit në normalitet

29/06/2020 9:01 AM 0 komente

Kompania më e madhe e prodhimit të naftës në vend, Bankers Petroleum Albania njofton se po i rikthehet aktivitetit të saj normal të biznesit, duke rifilluar dita-ditës prodhimin e naftës së papërpunuar pasi u ndikua negativisht nga fillimi i pandemisë Covid-19. Megjithëse Bankers u detyrua të pezullojë të gjitha operacionet e naftës në fushën e naftës për gati një muaj, nga prilli deri në maj, aktualisht pothuajse 95% e puseve në fushën Patos-Marinza janë rivënë në punë dhe kanë rifilluar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of