Robotët, a është puna juaj në rrezik?

09/10/2017 2:20 PM 0 komente

Rreth 100 vjet më parë, numri i kuajve në SHBA u rrit rreth 26 milionë. Që atëherë, natyrisht, ka pasur një rënie konstante, veçanërisht falë rritjes së makinave. Sot është ndezur një debat mbi punëtorët dhe faktit nëse edhe ne mund të vjetrohemi, ndërkohë që shoqëria automatizohet. Frika se mos robotët zëvendësojnë punët është reale. Por lajmi i mirë është se disa sektorë të veçantë nuk do të pësojnë të njëjtin fat si kuajt. Cilët janë ata? Lexoni më poshtë. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of