Roboti që pastron shtëpinë, gjen çelësat dhe në fund ju sjell edhe një birrë

29/01/2018 4:30 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintI prezantuar në Consumer Electronics Show 2018 në Las Vegas, Aeolus Robot shpreson të mbajë premtimin e Rosie, shërbyesja-robot në filmin vizatimor amerikan“The Jetsons”. Prototipi i robotit për shtëpi i shfaqi aftësitë e tij gjatë CES 2018 me pastrimin e dyshemesë, lëvizjen e mobilieve dhe në fund, marrjen e pijeve nga frigoriferi. Alexander Huang nga Aeolus Robotics, tha për “Washington Post” se, gjatë kohës, roboti do të mësojë të përshtatet me ambientin e shtëpisë dhe banorët e saj, duke përshtatur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of