rPengjetr e tregtise se mishit

24/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga Albana MUçAJ Shqiperia vleresohet me e pasura ne rajonin e Ballkanit ne sektorin e blegtorise per nga kreret. Mungesa e standardeve te kerkuar pengon eksportin e mishit dhe nenprodukteve te tij. Mungesa e nje rrjeti te duhur tregtie nuk u krijon mundesi blegtoreve shqiptare te shfrytezojne siç duhet edhe tregun e brendshem te mishit. Shqiperia me 2.7 milion krere eshte vendi i pare i Ballkanit per numrin me te madh te te imetave per fryme. Sipas te dhenave […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of