rPeshar e falsifikimit

30/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Krimet ndaj pronësisë intelektuale dhe industriale, të përkthyera në falsifikime, vjedhje etj., janë një fenomen i qëndrueshëm, por shumë më i dukshëm dhe i theksuar në kushtet kur tregjet janë prekur nga efekti krizë. Lufta e krimit në Ballkan, detyrë nga BE-ja Me zhvillimin e tregjeve dhe të prodhuesve në vend, falsifikimi po bëhet një problem gjithnjë e më i ndjeshëm. Më të prekurit vlerësohet të jenë në fushën e muzikës dhe në tregun e barnave. Por ekspertët e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of