Rregullorja e re e AMF për fondet e investimeve

01/02/2021 12:04 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShtohen kriteret në mbrojtje të investitorëve   Bordi i Autoritetit të Mbikëqyrjes Financiare miratoi në mbledhjen e datës 27 janar 2021 rregulloren “Për funksionimin e sipërmarrjeve të investimeve kolektive, të themeluara në Republikën e Shqipërisë, nga shoqëritë administruese të fondeve dhe depozitarët”. Rregullorja e re parashikon detyrimin ligjor për të gjitha shoqëritë administruese, të cilat tregtojnë instrumente financiare për fondet e investimit, të ekzekutojnë urdhra, të cilat japin rezultatin më të mirë të mundshëm në përfitim të investitorit. Rregullat e […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of