Rremuja e biznesit te vogel

04/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Tatimi mbi te ardhurat dhe shqetesimet e biznesit te vogel: si do t’i behet hallit me faturat e blerjesr Tatimpaguesit e biznesit te vogel ende nuk respektojne, siç duhet, normat e moralit shoqeror (duke vepruar ne menyre te padrejte ne kurriz te tatimpaguesve te tjere te kesaj kategorie), normat shpirterore (duke korruptuar segmente te ndryshme te administrates fiskale), normat tregtare (duke shkaktuar konkurrence te pandershme) dhe normat ligjore (duke shkelur legjislacionin fiskal). Ky perfundim nuk vjen nga provat dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of